123456

У Буенос-Айресі завершились III Літні Юнацькі Олімпійські ігри.

ФСПУ на юнацьких змаганнях представляв харків’янин Євген Зіборов, який за підсумками Олімпіади посів 10 місце.

Результати виступу юного спортсмена прокоментував головний тренер з сучасного п’ятиборства збірної команди України з сучасного п'ятиборства Міністерства молоді та спорту України Юрій Мерщій:

«Я вважаю, Євген гідно виступив і продемонстрував непоганий результат. За підсумками фехтування та плавання Євген був третім, це взагалі його найкращий результат. Можна сказати, це його рекорд. Проте, в лазер-рані він опинився аж на 19 позиції, що дозволило йому посісти 10 підсумкове місце. Отже, спортсменові і тренерському складу федерації є над чим працювати. Зважаючи на юний вік, спортивний талант і працездатність у нього є гарні перспективи на майбутніх змаганнях».

З 6 по 18 жовтня в Буеноc-Айресі (Аргентинська Республіка) відбудуться III Літні Юнацькі Олімпійські ігри. У складі Юнацької Олімпійської команди України буде представник ФСПУ Євген Зіборов.

Державний тренер з сучасного п’ятиборства Міністерства молоді та спорту України Костянтин Лавренчук поділився своїм прогнозом щодо шансів спортсмена на юнацьких іграх:

"Євген Зіборов – молодий і перспективний спортсмен з Харкова. Це будуть непрості змагання, багато залежатиме від його адаптації до кліматичних умов і часового поясу. Думаю, якщо Євген буде серед лідерів у фехтуванні, він матиме шанси на успіх. На мій погляд, він також може зайняти високе місце в естафеті-мікс, проте у цьому виді програми багато залежатиме не тільки від виступу Євгена, але і від виступу його партнерки, ім’я якої ми дізнаємось відразу після завершення особистих змагань у юнаків та дівчат.

В будь-якому разі, бажаю Євгенові успішно себе показати на перших в його житті змаганнях подібного рівня!"

Нещодавно у місті Джонків (Польща) завершився чемпіонат Європи з сучасного п’ятиборства серед молоді до 24 років.

Блискучий результат на цих змаганнях здобув 22-річний спортсмен з Дніпра Владислав Ридванський. Він став чемпіоном у командному заліку та срібним призером в особистій першості. Лише 2 очок не вистачило п’ятиборцю до перемоги, яку здобув поляк Лукаш Гудловський.

«Владислав – молодий і перспективний спортсмен, в його практиці це перший результат такого рівня. Він успішно виступив у фехтуванні, непогано пробіг, але хвилювався під час стрільби. Втім, це вагомий результат і, думаю,у наступному сезону він має шанси виступити краще, - зазначив старший тренер-викладав ШВСМ Дніпропетровської області, старший тренер-викладач КПНЗ «Міська спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву» Дніпровської міської ради Ігор Вишняков у коментарі прес-службі ФСПУ. – До речі, це останні змагання річного циклу. Наразі Владислав має змогу трошки відпочити, поспілкуватися з родиною і розпочати готуватися до стартів 2019 року».

Слід зазначити, що процес підготовки Владислава Ридванського до чемпіонату Європи тривав упродовж 9 місяців. П’ятиборець тренувався під керівництвом досвідчених наставників: Сергія Тімарєва, Андрія Малія, Ігоря Вишнякова і Анатолія Шкиптаня.